Restauracje

Restauracje w Torremolinos, czyli gdzie zjeść dobrze, smacznie, regionalnie i tanio.

Będąc na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol trzeba spróbować miejscowych przysmaków. Hiszpania słynie z tapas, paelli i gazpacho, ale nie tylko, owoce morza, oliwki i pomarańcze to „krajowe złoto”.

Kulinarne smaki Andaluzji kryją głównie miejskie targi, na których codziennie zaopatrują się mieszkańcy a także restauracje. Największy Mercado Central w okolicy jest w Maladze, które warto odwiedzić zwiedzając stolicę Costa del Sol.

Największą popularnością mieszkańców Torremolinos jeśli chodzi o owoce morza cieszy się Marisqueria La Chacha na Avenida Palma de Mallorca 3. Krewetki, mule, ostrygi i wiele innych podawane są tak w formie tapas jak dań obiadowych.

Torremolinos restauracje

Duży wybór tapas i świeże owoce morza w różnej wariacji, gotowanej i z frytury poleca Bodega Guerola. Cena za tapas to około 3 euro. Restauracja usytuowana jest w centrum Torremolinos na Calle de las Mercedes 2. 

Torremolinos restauracje
Torremolinos restauracje

Restauracje położone przy plaży i promenadzie Paseo Maritimo, tak zwane chiringuitos oferują świeże owoce morza. W ich ofercie zawsze znajdują się sardynki na patyku usmażone na ognisku, espetos de sardinas. Porcja sardynek kosztuje 3 euro. Przy wyborze restauracji warto sugerować się czy jedzą w niej miejscowi. Jedną z takich jest Chiringuito La Mar Bonita.

torremolinos restauracje
torremolinos restauracje

Typowe śniadanie, czyli desayuno, to tostowana kanapka z szynką i serem, pitufo con jamon iberico i queso lub pastą pomidorową, aceite i tomate. Podawane z kawą czarną lub mlekiem, cafe solo lub con leche oraz świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym, zumo de naranja. Takie śniadanie to wydatek około 4 euro.

Torremolinos restauracje
torremolinos restauracje

Na lody domowej roboty warto wstąpić do El Paseo. El Paseo to lodziarnia i restauracja znajdująca się przy Paseo Maritimo de Playamar 65. Smak tarta de queso, czyli sernikowy smakuje wybornie. Najmniejsza porcja lodów to koszt 3 euro.