Zaznacz stronę

Restauracje – gdzie smacznie zjeść w Torremolinos

Restauracje w Torremolinos

Będąc na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol trzeba spróbować miejscowych przysmaków w jednej z tamtejszych restauracji. Hiszpania słynie z tapas, paelli i gazpacho, ale nie tylko, owoce morza, oliwki i pomarańcze to „krajowe złoto”.

 

Kulinarne smaki Andaluzji kryją głównie miejskie targi, na których codziennie zaopatrują się mieszkańcy a także restauratorzy. Wybraliśmy kilka ciekawych miejsc: barów, kawiarni i restauracji do których warto wstąpić będąc w Torremolinos.

Duży wybór tapas i świeże owoce morza poleca Bodega Guerola. Restauracja usytuowana jest w centrum Torremolinos na Calle de las Mercedes 2.

 

Na coś słodkiego i kawę polecamy kawiarnięcukiernię Goyesca. Cafeteria-panaderia Goyesca znajduje się w samym sercu tętniącego życiem centrum miasteczka Torremolinos, na Calle San Miguel 40.

 

Słodkości pochodzą z domowych wypieków. Warto spróbować „tarta de almendras” czyli ciasto migdałowe lub miejscowy specjał „maravilla” czyli ciasto na wzór naszego faworka.

Na lody domowej roboty zapraszamy do El Paseo. El Paseo to lodziarnia i restauracja znajdujaca się przy Paseo Maritimo de Payamar 65.

Polecamy szczególnie smak „tarta de queso” czyli sernikowy.

Jeśli znudzicie się hiszpańską paellą czy tapasami zapraszamy do pizzeri prowadzonej przez Włochów z Neapolu. Szef kuchni Pepe w kilka minut wyczaruje wspaniałą pizzę wypiekaną w piecu na drzewie oliwnym.

La Bottega della Pizza mieści się w Torremolinos na Calle Capitulaciones 38 local 6A (koło supermarketu Carrefour w Torremolinos).