Casa de los Navajas

Casa de los Navajas w Torremolinos to jeden z zabytków miasta, pałac zbudowany w stylu neomudejar stoi na klifie w okolicy plaży Bajondillo.

Casa de las Navajas to jeden z zabytków historycznych w Torremolinos uznanych przez Ministerstwo Kultury rządu Andaluzji.

Stanowiący od lipca 2000 roku państwową własność, pałac został przejęty od rodziny Navajas będącej właścicielem od 1925 roku przez trzy pokolenia. Jest to niewielki pałac, bogato zdobiony o ciekawej architekturze i kolorystyce, którego właściciel Antonio Navajas, stąd jego nazwa, poświęcił się uprawie trzciny cukrowej na terenach aktualnie należących do lotniska w Maladze. Casa de los Navajas położony jest na klifie z widokiem na jedną z ładniejszych plaż Torremolinos – El Bajondillo, otoczony bujną i egzotyczną roślinnością. Już wchodząc po schodkach dostrzec można jego estetykę odpowiadającą stylowi neomudejar, który kwitł w całej Hiszpanii a w szczególności w prowincji Malaga na przełomie XIX i XX wieku.

Pałac składa się z dwóch pięter. Zaprojektowany jako budynek mieszkalny posiada na pierwszym piętrze wszystkie pomieszczenia codziennej użyteczności jak: salon, kuchnia, jadalnia, gabinet oraz przestrzenny hol. Drugie piętro miało charakter widokowy stąd tarasy i wieże wznoszące się na obu krańcach pałacu. Dekoracja wnętrz pałacu inspirowana była Alhambrą w Granadzie. Aranżacje pochodzą z fabryk z Toledo i Talavera. Aktualnie odbywają się tutaj m.in. konferencje, wystawy i śluby.
Ten cenny zabytek jest jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Torremolinos.

Adres: Casa de los Navajas (Playa de el Bajondillo), 29620 Torremolinos Malaga

Pałac otwarty jest: od wtorku do niedzieli od 11:00 do 14:00 i 18:00 do 20:00.

Cena wstępu: bezpłatnie

Torremolinos atrakcje
Torremolinos Casa de los Navajas
Torremolinos atrakcje
Torremolinos pałac
Torremolinos atrakcje
Torremolinos co zobaczyć
Torremolinos co zobaczyć
Torremolinos Casa de los Navajas
Torremolinos co zobaczyć