Pola golfowe

pola golfowe na costa del sol należą do czołówki europejskich pól golfowych i nie bez powodu wybrzeże nazywane jest costa del golf. Gdzie w golfa zagrać można w torremolinos i okolicach?

Hiszpania uważana jest za najlepsze miejsce w Europie do gry w golfa, a wybrzeże Costa del Sol dysponuje największą ilością pól golfowych z doskonałym zapleczem logistycznym. Nie bez powodu wybrzeże Costa del Sol nazywane jest Costa del Golf

Na wybrzeżu Costa del Sol istnieją doskonałe warunki do całorocznego uprawiania golfa. Po pierwsze, na południu Hiszpanii panują idealne warunki pogodowe: ponad 300 dni słonecznych w roku, brak zimy, umiarkowane wiatry, oraz długie dni. Po drugie, na Costa del Sol jest doskonała infrastruktura i zaplecze logistyczne. Wszystko to spowodowało, że od ponad pięćdziesięciu lat Costa del Sol stała się idyllą dla miłośników golfa docenianą także w skali światowej.

Na południu Hiszpanii znajdują się najsłynniejsze europejskie pola golfowe. Valderrama w Sotogrande i Finca Cortesin w Casares na Costa del Sol to pola, na których odbywały się prestiżowe turnieje Europeen Tour oraz World Matchplay Championship i grali na nich najlepsi światowi zawodnicy.

Na ponad 100 kilometrowym wybrzeżu Costa del Sol jest kilkadziesiąt pól golfowych oferujących różny poziom usług, ich pełna lista znajduje się tutaj. Można je podzielić na te, które działają niezależne, oraz te które należą do resortów hotelowo-wypoczynkowych. Najwięcej i najpiękniejsze znajdują się w okolicach Marbelli, Estepony oraz Mijas. W Torremolinos znajdują się dwa miejsca, w których można zagrać w golfa.

Pierwszym, jest pole golfowe w dzielnicy La Colina Miguel Angel Jimenez Golf Academy. Oferuje 18-sto dołkowe pole golfowe, pola treningowe dla początkujących, zajęcia prywatne dla dorosłych i dzieci, putting green oraz strefę VIP. Na terenie obiektu znajduje się sklep ze sprzętem, bar oraz bezpłatny parking. Więcej informacji tutaj.

Drugim miejscem, jest pole golfowe znajdujące się między miastem Torremolinos i sąsiadującą Malagą, Parador de Golf Malaga. Jest to kompleks wypoczynkowy czterogwiazdkowy tuż przy plaży oferujący noclegi z możliwością gry w golfa. Hotel ma ponad 70 pokoi dwuosobowych, basen, kort tenisowy, bardzo dobrą restaurację i bezpłatny parking. 18-sto dołkowe pole golfowe z widokiem na morze, 3 putting green, szkoła nauki, wynajem buggie znadują się w całorocznej ofercie hotelu. Więcej informacji tutaj.

 

pola golfowe Malaga
pola golfowe Torremolinos Costa del Sol