Zaznacz stronę

Torremolinos – park Paque de la Bateria

Najlepszy park w Torremolinos

Parque de la Bateria to miejski park w miejscowości Torremolinos. Zajmuje powierzchnię około 74.000 m2. Park w Torremolinos znajduje się w miejscu dawnego punktu obrony wybrzeża Costa del Sol. Swoją nazwę zawdzięcza historycznemu położeniu oraz pozostałościom z tamtego okresu: kilku armatom i dwum bunkrom, w których znajdują się zabytkowe pociski z czasów II wojny światowej.

 

W parku wyznaczone są ścieżki dla pieszych oraz rowerzystów, znajduje się kilka „mini siłowni” oraz plac zabaw dla dzieci o powierzchni 650m2. Park de la Bateria jest miejscem odpoczynku oraz aktywności fizycznej dla mieszkańców Torremolinos.

Turyści natomiast będą pod wrażeniem panoramicznego widoku z Torre Mirador, tak na wybrzeże Costa del Sol jak i pasmo górskie otaczające Malagę z okolicami. To także punkt obowiązkowy dla fascynatów historii i wojennej broni.

 

Kręte alejki parku zataczają krąg z centralnie położonym stawem. W parku znajduje się kilka zjawiskowych marmurowych fontann, a nad samym klifem stoi wieża – Torre Mirador.

 

Adres Parku Parque de la Bateria: Avenida del Carmelo s/n (bez numeru), 29620 Torremolinos Malaga

Wstęp do parku de la Bateria jest bezpłatny: codziennie w godzinach od 9 do 20.

 

Na terenie parku znajduje się bezpłatny parking, toalety oraz bar.