Park de la Bateria

Paque de la Bateria w Torremolinos to zielone płuca i najpiękniejszy park miejski miasta.

Park de la Bateria to miejski park w nadmorskiej miejscowości Costa del Sol, Torremolinos. Zajmuje powierzchnię około 74.000 m2. Park znajduje się w miejscu dawnego punktu obrony wybrzeża Costa del Sol. Swoją nazwę zawdzięcza historycznemu położeniu oraz pozostałościom z tamtego okresu: kilku armatom i dwóm bunkrom, w których znajdują się zabytkowe pociski z czasów II wojny światowej.

W parku wyznaczone są ścieżki dla pieszych oraz rowerzystów, znajduje się kilka mini siłowni oraz plac zabaw dla dzieci o powierzchni 650 m2 z karuzelą w wenecki stylu. Park de la Bateria jest miejscem odpoczynku oraz aktywności fizycznej dla mieszkańców Torremolinos.
Turyści natomiast będą pod wrażeniem panoramicznego widoku z Torre Mirador, tak na wybrzeże Costa del Sol jak i pasmo górskie Sierra de Mijas, otaczające Malagę z okolicami. To także punkt obowiązkowy dla fascynatów historii i wojennej broni.

Kręte alejki parku zataczają krąg z centralnie położonym stawem. Latem istnieje możliwość wynajęcia łódki. W parku znajduje się kilka zjawiskowych marmurowych fontann, a nad samym klifem stoi wieża – Torre Mirador.

Na terenie parku znajduje się bezpłatny parking, toalety oraz automaty z napojami i przekąskami. Położony na północ od plaży La Carihuela, obok stacji kolejowej Montemar Alto.

Adres Parku Parque de la Bateria: Avenida del Carmelo s/n (bez numeru), 29620 Torremolinos Malaga

Wstęp do parku de la Bateria jest bezpłatny: codziennie w godzinach od 9 do 20.

Torremolinos co zobaczyć
Torremolinos park miejski
Torremolinos co zobaczyć