Molino de Inca

Molino de Inca w Torremolinos to ogród botaniczny, ornitologiczny i japoński w jednym. Jest też częścią historii miasta.

Ogród botaniczny Molino de Inca znajduje się w miejscowości Torremolinos, niedaleko Parku krokodyli i Aqualandu. Nazwa ogrodu Molino de Inca pochodzi od antycznego młynu odrestaurowanego w 2003 roku.

Na powierzchni 4 hektarów znajdziemy egzotyczną florę i faunę. Wśród ponad 150 palm z 50 różnych gatunków, około 300 drzew z 60 gatunków oraz 400 krzewów znajdziemy takie okazy jak Araukaria Wyniosła pochodząca z wyspy Norfolk i osiągająca 70 metrów wysokości, Eukaliptus Kamaldulski pochodzący z Australii, Ficus Nitida z Arizony, Karłatka Niska- palma uprawiana także w doniczkach czy drzewo oliwne mające ponad 1000 lat. Znajdziemy tutaj także niewielki ogród japoński.

Woda odgrywa w parku Molino de Inca nie tylko ozdobna rolę w postaci fontann czy oczek wodnych, ale także pokazuje jej użyteczną stronę którą wykorzystywano wieki temu gdy było to Królestwo Granady. Nurt rzeki płynącej przez ogród botaniczny napędzał kiedyś młyn dając mąkę pszenną pierwszej jakości. Aktualnie wszystko tworzy spójną całość muzealną. W ogrodzie znajduje się kilkanaście klatek z ptakami egzotycznymi: sowami, tukanami czy papugami, a także żółwie.

Adres Ogrodu Botanicznego: Camino de los Pinares s/n (bez numeru), 29620 Torremolinos Malaga

Godziny otwarcia Ogrodu Botanicznego: od wtorku do niedzieli od 10:30 do 14:00 i 16:00 do 18:00, w poniedziałek zamknięte

Wstęp i ceny: bilet normalny do ogrodu botanicznego w Torremolinos kosztuje 1€, dzieci i emeryci mają wstęp bezpłatny

Dla osób dojeżdżających autem, ważna informacja, że zaparkujemy na dużym placu obok ogrodu bezpłatnie. Dojazd bezpłatną autostradą A7 regionu Andaluzja, zjazd Torremolinos.

torremolinos co zobaczyć
Torremolinos atrakcje
Torremolinos ogród botaniczny
torremolinos co zobaczyć
torremolinos co zobaczyć
Torremolinos Molino de Inca
torremolinos co zobaczyć
Torremolinos ogród botaniczny
Torremolinos Molino de Inca
Torremolinos Costa de Sol
torremolinos co zobaczyć
torremolinos ogród botoaniczny
torremolinos costa del sol