Zaznacz stronę

Torremolinos – Ogród botaniczny Molino de Inca

Ogród botaniczny w Torremolinos

Ogród botaniczny Molino de Inca znajduje się w miejscowości Torremolinos, niedaleko Parku krokodyli i Aqualandu. Nazwa ogrodu Molino de Inca pochodzi od antycznego młynu odrestaurowanego w 2003 roku. Na powierzchni 4 hektarów znajdziemy egzotyczną florę i faunę. Wśród ponad 150 palm z 50 różnych gatunków, około 300 drzew z 60 gatunków oraz 400 krzewów znajdziemy takie okazy jak Araukaria wyniosła pochodząca z wyspy Norfolk i osiągająca 70 metrów wysokości, Eukaliptus kamaldulski pochodzący z Australii, Ficus Nitida z Arizony, Karłatka niska- palma uprawiana także w doniczkach czy drzewo oliwne mające ponad 1000 lat. Znajdziemy tutaj także ogród japoński.

Woda odgrywa w parku Molino de Inca nie tylko ozdobna rolę w postaci fontann czy oczek wodnych, ale także pokazuje jej użyteczną stronę. Nurt rzeki płynącej przez ogród botaniczny napędzał kiedyś młyn dając mąkę pszenną pierwszej jakości. Aktualnie wszystko tworzy spójną całość muzealną. W ogrodzie znajduje się kilkanaście klatek z ptakami egzotycznymi: sowami, tukanami czy papugami, a także żółw.

 

Adres Ogrodu Botanicznego: Camino de los Pinares s/n (bez numeru), 29620 Torremolinos Malaga

 

Godziny otwarcia Ogrodu Botanicznego: od wtorku do niedzieli od 10:30 do 14:00 i 16:00 do 18:00, w poniedziałek zamknięte

 

Wstęp i ceny: bilet normalny do ogrodu botanicznego w Torremolinos kosztuje 1€, dzieci i emeryci mają wstęp bezpłatny