Plaże

Plaże w Torremolinos ciagną się wzdłuż siedmiokilometrowego wybrzeża oraz promenady Paseo Maritimo i La Carihuela.

Plaże miejskie Torremolinos to od wschodu i granicy miasta z Malagą: Playa de los Alamos, Playa de Playamar, Playa del Bajondillo, Playa de La Carihuela i Playa del Saltillo na zachodzie będąca granicą z Benalmadeną.

Plaża Los Alamos ma 1,5 kilometra długości i 60 metrów szerokości. Jest najmniej zatłoczoną plażą Torremolinos z racji najmniejszej ilości hoteli oraz turystów. Jest też najbardziej czystą plażą, dlatego polecaną na odpoczynek przez rodziny z małymi dziećmi. Na plaży znajduje się pełne wyposażenie: toalety, prysznice, miejsca zacienione pod palmami oraz ochrona ratownika w sezonie letnim. W okolicy plaży Los Alamos znaleźć można kilka parkingów żwirowych, na rogu Camino de la Cizaña i Paseo Maritimo oraz w okolicy hotelu Puente Real. Bezpłatnie zaparkować auto można wzdłuż Calle Dr. Juan Hidalgo. Z Malagi, Benalmadeny czy Fuengiroli dojechać można kolejką podmiejską Renfe i wysiąść na przystanku Los Alamos lub La Colina.

plaże Torremolinos

Plaża Playamar ma 1 kilometr długości i od 40 do 50 metrów szerokości. Ma jasny i drobny piasek. Wybierana przez miejscowych do aktywnego uprawiania sportu: jogi czy fitness pod palmami. Jest w pełni wyposażona, są toalety, prysznice, wynajem leżaków, parasoli, sprzętu wodnego. Plaża jest mocno zatłoczona w sezonie letnim z racji okolicznych wielkich hoteli i apartamentowców na wakacyjny wynajem. Zaparkować auto bezpłatnie można w okolicy Hotelu Sol Principe, Hotelu Parasol Garden i kościoła Santa Maria del Mar.

plaże Costa del Sol

Plaża Bajondillo ma nieco ponad 1 kilometr długości i 40 metrów szerokości. To najpopularniejsza plaża wśród mieszkańców Torremolinos, gdyż najbliżej do niej ze ścisłego centrum. Jest też najbardziej zatłoczona latem z powodu turystów wypoczywających w okolicznych kilkunastu dużych hotelach należących do sieci Hoteli Sol czy Melia. Bliskość do wielu arakcji turystycznych jak deptak Calle San Miguel, pałac Casa de los Navajas czy Torre Pimental oraz wszelkich udogodnień jak sklepy, bary i punkty usługowe oraz informacji turystycznej czyni ją bardzo atrakcyjną.

Costa del Sol plaże
Costa del Sol plaże
Torremolinos plaże
Costa del Sol plaże
Costa del Sol plaże

Plaża La Carihuela to najdłuższa plaża Torremolinos, ma ponad 2 kilometry długości 40 metrów szerokości. Leży wzdłuż atrakcyjnej i znanej na arenie międzynarodowej promenady nadmorskiej o tej samej nazwie La Carihuela. Znajdują się tu najlepsze i najbardziej renomowane restauracje oraz pierwszy luksusowy hotel Costa del Sol otwarty w latach 50-tych Hotel Pez Espada. Więcej o historycznym hotelu i tej części Torremolinos można przeczytać tutaj. Plaża oferuje udogodnienia przysługujące typowej plaży miejskiej: toalety, prysznice, usprawnienia dla niepełnosprawnych, wynajem sprzętu rekreacyjnego i sportowego, ma ochronę ratownika w szczycie sezonu.

plaże Costa del Sol
plaża Torremolinos
plaże Torremolinos
plaże Torremolinos

Plaża Del Saltillo ma ponad kilometr długości i 40 metrów szerokości. Jest ostatnią od zachodu plażą miejską Torremolinos, sąsiaduje z Benalmadeną i portem jachtowym Puerto Deportivo. Sąsiedztwo portu, w którym znajduje się sklep spożywczy, sklepy, restauracje i który oferuje atrakcje typu rejsy statkiem i katamaranem czyni plażę bardziej atrakcyjną. Piasek jest jasny i drobny.  Znalezienie miejsca parkingowego bezpłatnego jest bardzo trudne, warto zaparkować na parkingach płatnych i strzeżonych, np. w porcie Benalmadena.

Costa del Sol plaże
Costa del Sol wakacje

Plaże Torremolinos, podobnie jak Benalmadeny, otrzymały Błękitną Flagę za czystość wód oraz ochronę środowiska.