Bilety wstępu

Torremolinos, Costa del Sol i Andaluzja - bilety wstępu. Do jakich obiektów i atrakcji należy wcześniej kupić bilety online a do których bilety kupimy na miejscu?

Panując wakacje w jednym z kurortów turystycznych Costa del Sol jak Torremolinos, czy zwiedzanie objazdowe Andaluzji należy wziąć pod uwagę wcześniejszy zakup biletów wstępu do najbardziej obleganych atrakcji regionu. 

Do wielu obiektów sakralnych, muzeów, pomników historii w Andaluzji bez problemu bilety kupimy w kasach na miejscu, spędzając więcej lub mniej czasu w kolejce w zależności od pory roku. Do wielu miejsc bilety są wyprzedane na kilka tygodni lub miesięcy wcześniej. Są to:

  • Alhambra w Granadzie. Bilety na zwiedzanie całego lub części pałacu należy zakupić online tutaj. Płatności należy dokonać przy użyciu karty kredytowej. Bilet należy mieć wydrukowany. Jest kilka rodzajów biletów do Alhambry obejmujące: zwiedzanie dzienne, nocne i ogrodów. Bezpłatnie zwiedzić można Muzeum Alhambry oraz Pałac Carlosa V. Godzina wejścia do Pałacu Nasrydów jest wskazana na bilecie wstępu i należy stawić się wcześniej.
  • Caminito del Rey, czyli Andaluzyjska Ścieżka Króla to jedna z popularniejszych atrakcji regionu, położona około godziny autem od Malagi. Jeśli chcemy mieć pewność, że zostaniemy wpuszczeni na szlak, należy wcześniej dokonać zakupu biletów wstępu online tutaj. Dla spóźnialskich dobrą informacją jest, że na miejscu jest pula około 10% biletów dziennych. Większe szanse na wstęp bez biletów mają ci, którzy przyjadą na Ścieżkę rano.
  • Katedra i Giralda w Sewilli. Jeśli wybieramy się na zwiedzanie Andaluzji latem, warto zakupić bilety online aby uniknąć kilkugodzinnego stania w kolejce. Bilety wstępu do obu obiektów można zakupić online tutaj.
  • Real Alcazar w Sewilli. Nie chcąc stać w długiej kolejce, warto kupić bilet online tutaj
  • Mezquita w Kordobie to kolejne miejsce cieszące się ogromną popularnością wśród turystów. Ominiemy kolejki po bilety kupując je wcześniej online tutaj.
  • Wycieczki na Gibraltar cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów odpoczywających na Costa del Sol oraz Costa de la Luz. Pomijając kolejki wjazdowe na terytorium Gibraltaru, czeka nas stanie w kolejce po bilet na kolejkę Cable Car jeśli nie kupimy biletów online tutaj.
bilety wstępu
torremolinos zwiedzanie